TR
EN
FR

TATTAVUK HAKKINDA

Firmamızın kuruluş öyküsü 1972 yılına dek uzanıyor. Tat Tavuk' un kurucusu Kemalettin Öztürk, çiftçilikle uğraşmakta iken, geçirdiği bir rahatsızlık sonucu çiftçiliği bırakmak zorunda kalır.

1500 TL sermaye ile Adapazarı merkezinde bir bakkal dükkanı açarak işletmeye başlar. Bakkala tavuk soran müşteriler, Tat Tavuk' un kurulma çalışmalarını da başlatmış olur. Köy tavuğu yetiştirmeyi bilen Kemalettin Bey, dükkanda tavuk satabileceğini düşünerek bu yönde araştırma yapmaya başlar.

Önceleri alıp satarak tavukçuluğa adım atar. Günde 3-4 adetle başlayan satışlar, sabır ve azimle bir yıl sonra günde 50 adede; 1,5 yıl sonra günde 100 adede ulaşır. Kemalettin Bey, kırmızı etin kilosunun 11 TL olduğu dönemde, tavuğun kilosunu 17,5 TL' ye alıp 18,5 TL' ye satmaktadır.

1974 yılında Kıbrıs Harekatının başlamasıyla tavuk temin ettiği firmadan tavuk almada sorun yaşayan Kemalettin Bey, kendi tesislerini kurmaya karar verir. Tesisin kuruluşunda bir çok sorunla karşılaşsa da yılmayarak istediği üretime ve kaliteye ulaşır. 4 ay sonra günde 1,5 ton tavuk eti satmaya başlar. Bugün çok az görünen bu miktar, o tarihlerde çok ciddi bir çalışma ve üretim gerektirir.

Gelişen teknoloji ile tesisine yatırım yapan ve tesislerini büyüten Tat Tavuk, bugün 13.000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 20.000 metrekare alanda hizmet vermektedir.

ANA SAYFA KURUMSAL TESİSİMİZ KALİTE GALERİ VİDEO İLETİŞİM